Videonávody pro Joomla a vybrané komponenty 

Takřka nedílnou součástí tvorby webových stránek je instalace a nastavení redakčního systému. Pro weby našich klientů využíváme pokročilý redakční systém Joomla a množství vyspělých funkčních doplňků. Návody (včetně těch připravovaných) jsou určeny běžným uživatelům. Mají jednoduše a srozumitelně popsat nejčastější činnosti, se kterými se setkávají především klienti Carl Digital.

Tvorba tabulky a její základní formátování (JCE editor)

V JCE editoru je možné tabulku vložit prostřednictvím jednoho tlačítka a několika základních voleb. Následně editor, prostřednictvím funkčních tlačítek, umožňuje jednoduše vkládat nebo odebírat další řádky a sloupce. Kdo vytvářel tabulky v MS Word, poradí si v JCE editoru.

Vložit soubor do článku (JCE editor)

Nahrát na webový server soubor a v článku na něj vytvořit odkaz, může uživatel různými způsoby. Joomla samotná to dokáže, byť trochu krkolomně, za pomoci Správce médií a tlačítka pro vložení odkazu. Pokud je ovšem nainstalován JCE editor a do něj navíc plugin File manager, je upload souborů do článků a tvorba odkazů na ně pohodovou záležitostí.

Vložení videa do článku (JCE editor)

Před vkládáním je nutné mít video připraveno ve správné šířce a správném formátu. V případě nejasností nás pro upřesnění požadavků kontaktujte.

Nahrát multimediální soubor na server (Joomla)

Jedná se například o videa. Nahrát tento typ souborů je možné i jiným způsobem, ale návod ukazuje univerzální způsob. Použit je totiž tzv. Správce souborů, což je základní součást redakčního systému Joomla. Všechny ostatní způsoby vyžadují doplněk, který musí být zvlášť nainstalován.

Fotogalerie - nahrávání fotografií (Phoca Gallery)

Fotogalerie Phoca Gallery umožňuje vytvářet fotogalerie na webových stránkách. Součástí návodu je tvorba kategorií a nahrávání fotografií - jak samostatné fotografie, tak celého souboru.

Vytvoření nového uživatele (Joomla)

Uživatele je možné rozdělit na dva typy. Ty, kteří se mohou přihlásit do administrace (Manager, Administrator, Super Users) a ty, kteří se ke zvláštnímu obsahu mohou přihlásit přímo na webu (je-li tato možnost podporována). 

Správa reklamních bannerů (Joomla)

Vkládat a pracovat s reklamními bannery na Vašem webu můžete sami a základní možnosti jsou obsahem tohoto návodu. Web ovšem musí být připraven na zobrazování bannerů. Pokud ale nebyla tvorba pozice pro bannery součástí zadání, bude nutný zásah kodéra - i když nijak náročný. V takovém případě nás můžete kontaktovat.

Vložení obrázku do článku (JCE editor)

V průběhu vkládání obrázku do článku je sice možné upravit jeho velikost, je ale výhodnější to udělat ještě před jeho vložením na web. Zkrátíte tím čas pro načtení a zobrazení stránky uživateli.

© 2011 - 2019 Carl Plus