Knihy z oboru nebo jinak pracovně využité

Týden bez knihy si představit dokážu, dva by mi přišly divné a tři už by byly podezřelé. Přesto si běžně pohrávám s tvrzením, že nečtu. Moji knihovnu a seznam výpůjček v knihovně, tvoří převážně odborná literatura. Takže spíš průběžně studuji, než že bych rozkrýval tajemné hry zločinu, byl zmítán neutuchající vášní nebo se vznášel na poetických křídlech slok a veršů. Aby toho nebylo málo, ještě si to zapisuji - ve stárnoucí hlavě toho tak zůstane víc. Možná to nějak pomůže i Vám.

Teambuilding - Cesta k efektivní spolupráci

K nejčastějším teambuildingovým akcím patří bowling, paintball, motokáry, firemní večírky, narozeninové párty, nejrůznější typy ochutnávek. Zkrátka vše, kde se sejdou zaměstnanci, je pro ně připraven program a oni se, více či méně, pobaví. Prostě teambuilding skloňovaný ve všech pádech. Paradoxem je, že nic z uvedeného nemá se skutečným teambuildingem cokoliv společného. Kdyby byl teambuilding literární postavou, pak by se, jako bláhovec honící se za správným významem svého jména, asi nejvíc podobal Donu Quijotovi.

Restart - průvodce podnikatelským minimem

Autoři, Fried a Hansson, jsou zakladateli společnosti 37signals, kterou letos (2014), po patnácti letech, přejmenovali na Basecamp. To je i název jejich hlavního produktu. On-line prostředí pro týmovou práci. Umožňuje sdílet soubory, komunikovat, spolupracovat na dokumentech, přidělovat úkoly, hlídat jejich plnění, … Vše dostupné kdykoliv, odkudkoliv, na základě různých úrovní přístupových práv a ve více než 12 jazycích. Aby toho nebylo málo, Basecamp je úspěšný. Dosud jej využilo k 15 000 000 uživatelů. Je tedy reálná šance, že by ti dva mohli vědět, o čem píší.

© 2011 - 2019 Carl Plus